"Bo kogo nie ucieszyłby balonik?"

14 października swoje święto obchodzą nie tylko nauczyciele i pracownicy oświaty. Tego dnia w całej Polsce świętuje się także urodziny Książkowego Misia. W naszej bibliotece również postanowiliśmy uczcić ten dzień...

Kilkanaście dni przed świętem ogłoszono konkurs plastyczny na portret ulubionego Misia – bohatera książki. Do biblioteki wpłynęło ok. 40 prac – wszystkie piękne i kolorowe, wykonane z ogromną pasją i zaangażowaniem. Jury miało nie lada problem, żeby wyłonić najlepsze.

W przeddzień urodzin, 13 października w bibliotece odbyła się wyjątkowa uroczystość. Najbardziej wyróżniające się portrety Kubusiów Puchatków, Misiów Paddingtonów, Misiów Uszatków, Troskliwych Misiów i innych książkowych niedźwiadków nagrodzono drobnymi „misiowymi nagrodami”. Wśród nich były prace uczniów szkoły podstawowej: Dawida Kostrzewy, Kamila Jaszewskiego, Szymona Oniska, Ani Brejnak, Amelki Purzyckiej, Bronka Purzyckiego, Mai Relikowskiej, Kacpra Lipińskiego, Zosi Kuleszy, Gabrysi Owsiejko, Eleny Haczewskiej, Malwiny Gut, Michaliny Gajda, Janka Grycz, Przemka Staniszewskiego, a także jedna urzekająca praca uczennicy gimnazjum – Julii Gajc. Pozostałe portrety również nagrodzono słodkimi misiami.

Kubuś Puchatek zwykł mawiać: Bo kogo nie ucieszyłby balonik? Chyba nie ma dziecka – i dużego, i małego – które nie ucieszyłoby się z tego prostego zdawałoby się przedmiotu. Na koniec spotkania, każdy uczestnik konkursu oraz każdy, kto przybył do biblioteki na świętowanie urodzin Misia otrzymał właśnie balonik. Na ustach wszystkich przyjaciół Misia jaśniał uśmiech!

Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i wychowawczyniom za zaangażowanie.

Podziękowania składam także na ręce pani Renaty Owczarek za pracę w jury konkursu oraz pani Doroty Mróz za pracę w jury oraz pomoc przy organizacji całej imprezy Uśmiech

Aha! Zapraszam wszystkich do obejrzenia „Misiowej wystawy” – do 20 października prace wyeksponowane są w naszej szkolnej bibliotece.

Katarzyna Urbanowska

P. S. Wszystkim książkowym Misiom – STO LAT!