"Raz na ludowo"

IV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „raz na ludowo” przeszedł już do historii. Odbył się 27 kwietnia w naszej szkole. Przy dźwiękach fanfar, przecinając czerwoną wstęgę, otwarcia festiwalu dokonała Pani Dyrektor Alina Oleksiak. Powitała wszystkich przybyłych gości i przekazała uczestnikom słowa otuchy.

Do tegorocznej IV już edycji konkursu zaproszenie do JURY przyjęły trzy panie, które, na co dzień pracują z młodzieżą, są oddanymi społecznicami zawsze chętnie wspierającymi działania uczniów i nauczycieli: Pani Barbara Gawrońska - pedagog,  Ewa Panas - przedstawicielka Rady Rodziców, Magdalena Kamińska - muzyk, założycielka Klubu TO MI TO FA.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach tj. klasy 0-I i II-III. Dostarczyły widzom wiele radości, uśmiechu i estetycznych przeżyć. Niezwykle barwne stroje pozwoliły pracować wyobraźni, czerpiąc wiedzę z dorobku kultury ludowej naszego kraju. Jury przedstawiło wyniki (w tabeli poniżej) i wraz z Panią Dyrektor wręczyło nagrody, wyróżnienia i podziękowania - Wszyscy jesteście wspaniali, gratulowała Pani Kamińska, przekazując fachowe spostrzeżenia. Jesteśmy dumni, że nasz festiwal rozrasta się i jest już bogaty w liczby tzn. 9 szkół gminnych, około 50 wykonawców, 14 wychowawców, 15 rodziców, grono Jury, organizatorów, obsługi technicznej daje ponad 100 osób zaangażowanych w prace festiwalowe. Ciągle nabieramy nowych doświadczeń jako organizatorzy. Pokornie słuchamy sugestii gości i wykonawców, rozważamy podpowiedzi muzyków, jesteśmy otwarci, bo czujemy wspaniałą ciepłą atmosferę festiwalu. Cieszymy się bardzo, że tylu wykonawców zechciało odpowiedzieć na nasze zaproszenie. Dziękujemy wszystkim opiekunom i rodzicom za miłe słowa. Mamy ogromną satysfakcję, że doceniacie naszą pracę i odjeżdżaliście ze słowami,    do zobaczenia za rok.