Wycieczka do Bombkolandii - fabryki bombek!

Już niedługo na choinkach  zawisną przepiękne kolorowe bombki – niektóre z nich będą plastikowe, inne ręcznie robione, a jeszcze inne – szklane. Ale jak właściwie one powstają? Aby się tego dowiedzieć 14 grudnia uczniowie klas 1a, 1b i zerówki  wybrali się do fabryki Bombek-Bombkolandii w małej miejscowości Głęboczyca. Już przy samej bramie przywitali nas pomocnicy Świętego Mikołaja – elfy. Zaprowadzili nas do warsztatu, w którym stał długi stół, a na nim wszystkie niezbędne narzędzia, dzięki którym dzieci mogły ozdobić dwie szklane bombki. Po skończonej pracy, gdy ozdoby schły, czekało na nas jeszcze wiele innych atrakcji: zagadki o tematyce Bożego Narodzenia, krótka animacja, aż w końcu – wizyta w gabinecie samego Świętego Mikołaja! Każde z dzieci mogło podejść do niego i powiedzieć, co by chciało dostać pod choinkę. Następnie dzieci pisały listy, w których zawarły także te prośby, których nie powiedziały na głos. Odwiedziliśmy także salę, w której obejrzeliśmy pokaz powstawania szklanych ozdób choinkowych – zarówno tych okrągłych, jak i o niecodziennych, fantazyjnych kształtach.
To była bardzo wzbogacająca w wiedzę wycieczka, w przy okazji wszyscy świetnie się bawiliśmy!