Wycieczka na poważnie... i na wesoło!

We wtorek 6-go lutego klasy II gimnazjum wraz opiekunami czyli p. Iwoną Kowalską, Urszulą Pobudkiewicz i Karolem Wołynko wybrali się na wycieczkę do Warszawy. To nie był dzień wolny od nauki. Poprzez kreatywne myślenie w pokojach zagadek, uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne, logicznego myślenia i kojarzenia pewnych informacji. Aby rozwiązać tajemnicę i odnaleźć drogę do wolności musieli użyć całej swojej wiedzy, sprytu i spostrzegawczości.

Następnie młodzież pełna wrażeń i emocji udała się w miejsce, w którym wymaga się więcej powagi i szacunku. Kolejnym etapem wycieczki było bowiem zwiedzanie Sejmu. Uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, a następnie obserwowali obrady z Galerii Sali Posiedzeń Sejmu.

Wycieczka była bardzo pouczającą lekcją samorządności, ale też pełną śmiechu i radości zabawą.