Jak należy dbać o zęby?

Dnia 10 listopada 2015 roku, odbyło się w przedszkolu spotkanie z panią pielęgniarką. Temat jaki został poruszony był bardzo ważny i traktował o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Na początku dzieci odpowiadały na pytania związane z dbałością o czystość zębów. Opowiadały o tym jakie mają szczoteczki, jakiej pastę używają, ile razy dziennie i jak czyszczą zęby. Następnie pani pielęgniarka wykorzystując chętną osobę pokazała dzieciom jak wygląda prawidłowe szczotkowanie zębów. Poruszony był także temat właściwego odżywiania, które zapobiega powstawaniu próchnicy oraz szkodliwości oddziaływania słodyczy i podjadania po umyciu zębów, piciu słodkich napojów. Na koniec spotkania przedszkolaki oglądały film rysunkowy, który w bajkowy a zarazem bardzo przystępny sposób pokazywał dlaczego i jak należy dbać o higienę jamy ustnej. W ten dzień dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do mycia zębów. Prosimy Rodziców: pamiętajcie aby Wasze pociechy myły zęby przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.