Koncert MAT - Z wizytą u pana lutnika

W dniu 27 lutego uczniowie klas 0-III, jak co miesiąc uczestniczyli w audycji muzycznej Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Tematyka każdego spotkania osnuta jest na wybranym zagadnieniu muzycznym i połączona z prezentacją adekwatnych do muzyki instrumentów. Tym razem audycja „Z wizytą u pana lutnika” poświęcona była instrumentom smyczkowym. W ten sposób dzieci miały możliwość poznania brzmienia i budowy różnych instrumentów smyczkowych, w tym skrzypiec i wiolonczeli. Audycje prowadzone są zawsze w bardzo zabawowy sposób z aktywizowaniem jak największej liczby dzieci. Po obejrzeniu audycji zwyczajem już jest, udział dzieci w konkursie wiedzy. Tym razem swoimi wiadomościami mogły się wykazać dzieci z oddziału przedszkolnego: Kacper Wyszyński – I miejsce, Amelka Purzycka i Michał Duszyński – jednocześnie II miejsce. Dzieci wykazały się dużą wiadomością z wysłuchanego przedstawienia, a za swoją wiedzę zostały nagrodzone książkami i ogromnymi brawami społeczności szkolnej.

Dzięki tym zajęciom muzyka poważna staje się bliższa uczniom i jest przez nie chętnie słuchana.

Wychowawca oddziału przedszkolnego

Renata Furtacz