Pierwszy Dzień Wiosny

Każdego roku dzieci ze szkoły w Skuszewie, razem nauczycielami, żegnają zimę i cieszą się z przyjścia wiosny. 21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny 2018 roku, uczniowie kasy trzeciej ze swoją wychowawczynią zaprosili młodszych kolegów z zerówki, aby razem powitać i bawić się z Wiosną. Najpierw wszyscy nauczyli się śpiewać ,,Wiosennej poleczki”. Później w klasie pojawiła się Marzanna w białej zimowej szacie. Dzieci wołały do niej:

,,Marzanno, Marzanno, ty Zimowa Panno! Dzisiaj cię żegnamy, bo Wiosnę witamy! Później zaczarowaliśmy postać Marzanny w Panią Wiosnę. Jej sukienkę ozdobiliśmy zielonymi promyczkami. Każde dziecko chwyciło za promyczek i razem tańczyliśmy wcześniej wyuczoną poleczkę. Następnie najstarsi chłopcy wynieśli słomianą kukłę na boisko, aby jeszcze z nią potańczyć.

W tym roku, kiedy mróz nadal nam dokucza, chcieliśmy szczególnie przypodobać się Wiośnie, aby z nami została i nie szczędziła słońca, ciepła i zieleni.