paSOWAnie na czytelnika

W słoneczny poniedziałkowy poranek 19 marca odbyło się w naszej bibliotece pasowanie na czytelnika. Punktualnie o godz. 10 przybyli do nas, najważniejsi w tym dniu, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, a także Pani Wicedyrektor i zaproszeni goście.

Uczniowie klas drugich gimnazjum – Maja Janiszewska, Nikola Mikiewicz, Wiktoria Matusik, Oliwia Kaczmarska, Dominika Wiśniewska oraz Dawid Nowak – w niezwykły sposób wprowadzili swoich najmłodszych kolegów w świat książek, opowiedzieli o tym co mogą znaleźć w naszej szkolnej bibliotece, jak należy się tutaj zachowywać, w jaki sposób wypożyczać książki...

Następnie Pani Wicedyrektor Iwona Osowiecka uroczyście pasowała każdego pierwszaka na czytelnika. Na koniec wszyscy młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, karteczki z prośbami o odpowiednie traktowanie książek, zakładki w kształcie sówek oraz kostki niespodzianki.

Pierwszoklasiści wyszli bardzo zadowoleni z faktu, iż od tej chwili będą mogli w pełni korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki.

Najmłodszych czytelników już dziś zapraszam do odwiedzania biblioteki i życzę wspaniałych przygód z książką w ręku!

K. Urbanowska

P.S. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości, szczególne podziękowania kieruję w stronę p. Doroty Mróz, bez której to paSOWAnie nie wyglądałoby tak, jak wyglądało :-)