Wielkanoc w Skuszewie

W Szkole Filialnej w Skuszewie już tradycją stało się, że przed Wielkanocą uczniowie i nauczyciele spotykają się przy wspólnym stole. Najpierw dzieciaki ze swoimi wychowawczyniami przyrządzają smaczne potrawy. Trzecioklasiści we wcześniejszych latach nauki robili już z jajek myszki, jeżyki, a tym razem przygotowali jajka z majonezem, rzodkiewką i szczypiorkiem. Smakosze jajek nie mogli doczekać się rozpoczęcia poczęstunku. W tym samym czasie zerówka ze swoją panią pracowała nad słodkimi, owocowymi szaszłykami uwielbianymi przez wszystkie dzieci. Każde dziecko z zapałem angażowało się w przydzielone zadania kulinarne, dekoracyjne i porządkowe. Kiedy wszystko było gotowe pani kierownik złożyła zebranym świąteczne życzenia i zaprosiła do skosztowania przygotowanych smakołyków. Na stole nie zabrakło oczywiście kolorowych pisanek i zielonego owsa.