Dzień Chemiczny "Egzo czy endo- ciepło/zimno"

Dnia 9 kwietnia 2018r. dla uczniów klas 0-III oraz dla uczniów Szkoły Filialnej w Skuszewie odbył się Dzień Chemiczny pt. "Egzo czy endo- ciepło/zimno" zorganizowany przez nauczycielkę chemii Marzenę Romanowicz. Pierwszą część stanowiły warsztaty, w których to uczniowie samodzielnie eksperymentowali. Działania dotyczyły działania glinem na rozpuszczalną w wodzie sól kąpielową oraz działania wodą na mieszaninę kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej. Następnie odbył się Ognisty Pokaz Chemiczny. Pokazowe doświadczenia to:
1) Zielony smok
2) Butan i eksplozja gazu
3) Butan i płonące rękawice.
Zajęcia poprowadzili pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia wszystkie doświadczenia zostały przeprowadzone innowacyjną techniką Small Scale ChemistryZajęcia wszystkim uczniom się bardzo podobały.