Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

26 kwietnia Trzeciaki przyszły do szkoły pięknie, odświętnie ubrane. Były nieco bardziej niż zwykle poważne, skupione i stremowane. W tym dniu odbyły swój pierwszy Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty podsumowujący pierwszy etap edukacji przygotowany przez OPERON. Test miał za zadanie dostarczyć uczniom, rodzicom i nauczycielom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

O godzinie 9.00 uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem, który pomógł rozładować atmosferę i spokojnie przystąpić do testu składającego się z trzech części. Po zakończeniu dzieci wysłuchały bajki pozwalającej uspokoić i zrozumieć emocje, które odczuwały po sprawdzianie.

Brawo Trzeciaki! Doprawdy, już wiele osiągnęliście! Możecie być z siebie zadowoleni. My jesteśmy z Was dumne!

Wychowawczynie: Beata Paruszewska, Ewa Zdunek