Festiwal Piosenki Dziecięcej "Dla Kochanej Mamy"

„Dla Kochanej Mamy” to temat przewodni tegorocznego V Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole. 10 maja mali artyści z dziewięciu gminnych szkół zawitali do Rybienka Leśnego. Przy dźwiękach fanfar, przecinając symboliczną wstęgę festiwal otworzyła Pani Dyrektor Alina Oleksiak. Do Jury przyjęły zaproszenie Panie: Magdalena Kamińska, Ewa Panas, Dorota Mróz – przyjaciółki młodzieży, na co dzień pracujący z dziećmi. Gościliśmy również przedstawicieli lokalnej prasy.

Przesłuchania festiwalowe odbyły się wg kolejności zgłoszeń. Jako pierwsi wystąpili artyści klas 0-I, następnie klasy II- III.  Wszyscy uczestnicy byli pięknie, odświętnie ubrani, troszkę stremowani, chociaż dokładaliśmy wszelkich starań, aby goście czuli się u nas jak najlepiej. Wielu uczestników przyjechało do nas po raz kolejny. Weteranką okazała się uczennica z SP 1, odwiedziła festiwal już czterokrotnie.

„Dla Kochanej Mamy” to temat bardzo wdzięczny, ze sceny płynęło wiele miłości i ciepła. Kilkunastominutowa przerwa pozwoliła uspokoić emocje, odwiedzić „festiwalową kawiarenkę”, zwiedzić naszą szkołę i jej zielone otoczenie. Po burzliwych obradach Jury nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród, wspólne okolicznościowe zdjęcia, podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację festiwalu. Mamy nadzieję, że za rok znowu się wszyscy spotkamy, bo przecież wielki poeta sugerował już wiele lat temu: „Idź tam gdzie śpiewają, źli ludzie piosenek nie znają…”.

Wyniki festiwalu:

Kategoria klasy 0-I:

I miejsce: Gabriela Gołębiewska  SP2 Wyszków

II miejsce: Alicja Krajewska, Natalia Gołdys, Jakub Sieńkowski – SP Olszanka

III miejsce: Elena Haczewska – SP3

Wyróżnienie: Szymon Kozon – SP Łosinno

Kategoria klasy II-III:

I miejsce: Oliwia Swiercz – SP Łosinne

II miejsce: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Alicja Szczesna, Amir Zając – SP Leszczydół Nowiny

III miejsce: Julia Rogalska – SP Leszczydół Stary

Wyróżnienie: Oliwia Wachowiak – SP 3