Od glinianej tabliczki do e-booka

W czwartek 17 maja 2018r. uczniowie klasy IIC gimnazjum wraz z wychowawcą Urszulą Pobudkiewicz udali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki w Wyszkowie na lekcję biblioteczną. Na wstępie wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat ciekawostek z dziejów książki. Dowiedzieliśmy się jak od glinianych tabliczek poprzez papirusowe i pergaminowe zwoje, ołowiane i drewniane tabliczki powstały tradycyjne papierowe książki oraz współczesne e-booki. Następnie poczuliśmy się jak starożytni Egipcjanie i układaliśmy swoje imiona przy pomocy hieroglifów. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy wystawę przygotowaną w holu biblioteki nawiązującą do tematyki wykładu. To była ciekawa lekcja historii, chętnie wrócimy na kolejne.