Akogo?... a jednak wielu

Już od 2012 roku społeczność szkolna z panią Anetą Palesa na czele współpracuje z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Uczniowie charytatywnie pieką ciasta, które następnie są sprzedawane na terenie szkoły podczas akcji „Ja potrafię piec”. Od sześciu lat szkolny wolontariat cieszy się ogromnym powodzeniem, a pozyskane środki są regularnie przekazywane na rzecz fundacji...

Akcja „Ja potrafię piec” łączy wszystkich uczniów. Cudowne jest to, że już najmłodsi uczestnicy nie tylko udzielają się społecznie, ale przede wszystkim uczą się wrażliwości na potrzeby tych, którzy są zawieszeni między życiem a śmiercią.

Dzień 21maja 2018r. okazał się bardzo wyjątkowy. Maksymilian Panas, Igor Wyszyński, Iza Michalik pod opieką pani Anety Palesa i przewodniczącej Rady Rodziców Ewy Panas mieli przyjemność być gośćmi Ewy Błaszczyk w siedzibie fundacji „Akogo?”.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Założycielka fundacji okazała się przemiłą osobą. Niezwykle ciepło i rodzinnie przyjęła uczniów naszej szkoły. Swoją postawą i charyzmą wzruszyła serca opiekunek, które utwierdziły się w słuszności idei szkolnej akcji. Wszyscy odczuwali niezwykłą energię osoby i miejsca. Dzieci zwiększyły swoją wiedzę i świadomość, czym jest śpiączka, z jakimi problemami zmagają się bliscy chorych i jak jeszcze można im pomóc.

Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna wspiera działalność aktorki i piosenkarki o wielkim sercu. Nasze dzieci wyrastają w duchu empatii i chęci niesienia pomocy. W życiu staną się mądrymi i barwnymi wewnętrznie ludźmi.

„Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich”.
kard. Stefan Wyszyński

Z podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączają się w akcję

Aneta Palesa - katechetka