"Ja potrafię piec"

Kiedy na dworze upał, ochłodzić się można na wiele sposobów, na przykład – jedząc lody. Ten zasugerowany pomysł, bardzo spodobał się klasie IVa. 29 maja 2018 r. chętni wolontariusze postanowili zamiast ciast, przynieść lody. Społeczność szkolna była miło zaskoczona, a sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie: A. Ciok, F. Kulesza, M. Kacprzyński, M. Panas, M. Rutka, H. Górska, B. Pobudkiewicz, E. Sztych, L. Zawadzka, P. Staniszewska, J. Walczak, A. Szewczyk, A. Nowosielski i Z. Juszczyńska byli szczęśliwi, że pozyskane środki zasilą konto Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Niektórzy wolontariusze mieli na sobie zakupione przez Radę Rodziców koszulki z logo i numerem telefonu fundacji, na który można było wysłać wspierający ją SMS. Rodzice, przyprowadzając i odbierając dziecko ze szkoły, mogli go wysłać.

Wtorkowa akcja była wyjątkowa, bo razem z uczniami sprzedawali członkowie Rady Rodziców pani Ewa Panas i pan Piotr Michalik.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za okazaną pomoc, zaangażowanie, za poświecenie swojego czasu dla dobra drugiego człowieka, bo jak napisała Flora Edwards: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Aneta Palesa - katechetka