„W świecie iluzji” czyli jak spędziliśmy czas na Farmie Iluzji

W dniu 5 czerwca 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy Ia i Ib wybrały się na wspaniałą wiosenną wycieczkę do świata iluzji. Zwiedzając Park Edukacji i Rozrywki w Trojanowie – „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje…” wszystkim aż zaparło dech. Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania najbardziej popularnego miejsca na Farmie, a mianowicie Latającej Chaty Tajemnic – drewniany domek, w którym nie sposób było ustać w jednym miejscu, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale...

Kolejnym ciekawym eksponatem był lewitujący kran, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu i leciała z niego woda. Padło pytanie: - magia czy iluzja? - myśleliśmy, ale zagadkę pomogły nam rozwiązać same dzieci, które zdradziły nam tajemnice lewitującego kranu.

Świetną atrakcją okazał się wiklinowy labirynt, z którego wyjście stanowiło dla naszych dzieciaków nie lada wyzwanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam lewitujący domek oraz tunel zapomnienia, gdzie niejednemu zakręciło się w głowie. Spacerując po Farmie mieliśmy okazję podziwiać iluzyjne eksponaty, takie jak: studnia nieskończoności, meble olbrzyma, czy magiczny domek oraz szachy w gigantycznych rozmiarach.

Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również mini zoo, gdzie zobaczyliśmy kozy oraz króliki, kaczki. Chwilą wytchnienia był odpoczynek przy zimnych lodach, który dodał nam sił na ostatnią z atrakcji, czyli to co dzieci lubią najbardziej, a mianowicie... dmuchane trampoliny!

Wszyscy uczestnicy zadowoleni wrócili do swoich domów, ponieważ oderwanie się od szarej codzienności i przeniesienie w świat magii i imaginacji było niesamowitym przeżyciem. Odwiedzone miejsce okazało się nie tylko terenem pełnym atrakcji i ciekawostek, lecz również idealną okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu i integracji dzieci. Tak właśnie zakończyliśmy naszą podróż po świecie iluzji, który wniósł w nasze życie wiele nauki i zabawy.

Wychowawcy klas