Zajęcia edukacyjne w Głęboczycy

We wtorek 9 października 2018 r. klasy IIa, IIb i IIIa były w gospodarstwie agroturystycznym w Głęboczycy. Uczniowie własnoręcznie szatkowali kapustę i ubijali ją w beczce, by przygotować do kiszenia. Poznali różne odmiany dyń jadalnych oraz ozdobnych. Podziwiali wystawę przepięknych i bardzo pomysłowych prac plastycznych z tych warzyw.

Przepiękna złota jesień sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Dzieci były zachwycone przejażdżką wozem, zabawami i grami przygotowanymi na łące i w lesie. W Krainie Bajek spotkały się z Królewną Śnieżką, Czerwonym Kapturkiem, Baba Jagą i innymi postaciami znanymi z lektury.

Na zakończenie warsztatów uczniowie dostali klas wiaderko z kapustą przygotowana do kiszenia. Za kilka dni będzie gotowa. Zrobimy z niej pyszną, zdrową surówkę.