WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI…

Miniony tydzień w oddziale przedszkolnym poświęciliśmy prawidłowym nawykom żywieniowym. W tym celu zgromadziliśmy w klasie spore zapasy różnorodnych owoców a w czwartek gościliśmy panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców, warzyw i nabiału, w których znajdują się niezbędne dla zdrowia witaminy i minerały. Dzieci również dzieliły się z pielęgniarką swoją wiedzą i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci razem zaśpiewały utwór Fasolek -„WITAMINKI” i mocno, mocno uścisnęły naszego wspaniałego gościa.

Wychowawca: Renata Furtacz