„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Na zakończenie tygodnia, gdy każde dziecko już dowiedziało się, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm postanowiliśmy zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do wykonywania sałatki dzieci nie zapomniały o bardzo ważnych przygotowaniach: umyciu owoców, przyborów kuchennych, a także  rąk. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i…degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były tak pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

Wychowawca Renata Furtacz