Pyszne i zdrowe kanapki „zerówkowe” ;)

24 października dzieci przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki z przyniesionych zdrowych produktów (wiejskie jajka, chlebek, masełko itp.) Po starannym umyciu rączek i przypomnieniu sobie zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym dzieciaczkom bardzo smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem.

Wychowawca Renata Furtacz