Gminny konkurs historyczny 18-100-18 Niepodległa

30 października 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbył się gminny konkurs wiedzy i umiejętności z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Siedem drużyn z gminnych szkół podstawowych, które tworzyły 4 osobowe zespoły uczniów z klas VI, VII, VIII lub III gimnazjum zmierzyło się z siedmioma zadaniami przygotowanymi przez organizatorów z SP nr 5 oraz Związek Piłsudczyków RP. Naszą szkołę reprezentowali: Brunon Stachowicz z klasy VI A, Olga Jankowska z klasy VII B, Oliwia Kaczmarska z klasy III B gim oraz Maja Janiszewska z klasy III A gim. Zostali przygotowani przez nauczycielkę historii panią Renatę Owczarek.

Zaczęto od serii pytań dotyczących marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące lokalnych bohaterów i honorowych obywateli Wyszkowa, Armii Krajowej, polskich noblistów oraz znajomości planu Wyszkowa i charakterystycznych obiektów w głównych polskich miastach.

Zespoły startujące w konkursie wykazały się wielką wiedzą i umiejętnościami. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zajęła wysokie IV miejsce. Serdecznie gratulujemy naszemu wspaniałemu zespołowi oraz jego opiekunowi.