Dzieci ze szkoły w Skuszewie na wycieczce w Warszawie

19 listopada autokar wypełniony dzieciakami ze szkoły w Skuszewie wyruszył na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w teatrze ,,Kamienica” spektaklu, pt. „Pan Tenorek i błękitny balonik”. Aktorzy w zabawny sposób przekazali widzom wiele edukacyjnych treści: o zapinaniu pasów podczas jazdy samochodem, że wieczorem należy nosić światełka odblaskowe, utrwalali numery alarmowe, podkreślali znaczenie mleka w codziennym jadłospisie, itp. Przedstawienie obfitowało w piękne, żywiołowe piosenki i taneczne choreografie, a nawet akrobacje w wykonanie aktorów. Artyści zaangażowali również do zabawy młodych widzów co było dla nich dużą frajdą.

Następnym punktem wizyty w stolicy był pobyt w pracowni czekolady. Tutaj smakosze czekolady otrzymali puchary z pyszną, gorącą, mleczną czekoladą z dodatkiem lentilków i bitej śmietany.

Przed powrotem do domów postanowiliśmy odwiedzić jeszcze Ogród Saski i złożyć hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Niestety zimny, listopadowy wiatr sprawił, że spacer po parku nie był zbyt długi.

Spożycie dużej dawki czekolady pobudziło endorfiny i wszyscy wracaliśmy uśmiechnięci i szczęśliwi. Organizatorkami wycieczki były panie: Danuta Kupiec i Krystyna Augustynik.