Konkurs "Życie i twórczość Juliana Tuwima"

Dnia 13 lutego 2019 r. odbył się w naszej bibliotece szkolnej konkurs „Życie i twórczość Juliana Tuwima” dla uczniów klasy III a szkoły podstawowej przygotowany przez p. Bożenę Młynarską – bibliotekarkę z Biblioteki Leśnej. Uczniowie którzy zgłosili się do konkursu zmagali się z przeróżnymi zadaniami podzielonymi na trzy kategorie. W części pierwszej każdy uczeń losował ze szklanej kuli dwa pytania dotyczące życia poety. Część druga polegała na odgadnięciu tytułów wierszy na podstawie obrazków. Część trzecia, która chyba najbardziej podobała się konkursowiczom Uśmiech, polegała na odgadnięciu tytułu wiersza na podstawie przeczytanych fragmentów...

Wszyscy uczestnicy byli bardzo skupieni i zaangażowani w realizację zadań konkursowych. Nawet gdy pojawiał się nieunikniony stres, świetnie sobie radzili. Nic dziwnego, mieli wsparcie kolegów z klasy, którzy również zgłaszali się do odpowiedzi na niektóre, całkiem niełatwe pytania.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich trzech kategorii wyłoniono zwycięzców konkursu. I tak oto: Weronika Zdunek zajęła I miejsce, Marysia Matusik – II miejsce, a Janek Grycz – III miejsce. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody – płyty CD i materiały multimedialne dotyczące twórczości Juliana Tuwima. Pozostałe uczestniczki, Nikola Kwiatkowska i Magdalena Kur, nie wyszły bez nagród pocieszenia – czasopism dla dzieci. Oczywiście wszyscy otrzymali dyplomy, zakładki do książek i kalendarzyki. Nie obyło się również bez słodkości Uśmiech. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Serdecznie dziękuję p. Bożenie Młynarskiej za przygotowanie konkursu, p. Ewie Zdunek – wychowawczyni klasy, za pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz uczniom za udział i zaangażowanie.

K. Urbanowska