Serduszka nasze biją z radości...

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Te niezwykłe Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszej szkole 22 lutego.

Z tej okazji dzieci wraz z paniami przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście wysłuchali piosenek w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami w postaci kwiatków. Na koniec przedstawienia dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Frekwencja jak co roku dopisała a nasze wspaniałe mamy przygotowały zarówno dla gości jak i dla dzieci przepyszny poczęstunek. Był to  dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Renata Furtacz i Sylwia Wojewódzka