Spotkanie z Pszczelarzem

W dniu 8 marca gościliśmy w naszej klasie wspaniałą osobę - Panią Ewę Zdunek, nauczycielkę naszej szkoły, którą świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowiła dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze, którą stworzyły dzieci z oddziału przedszkolnego,klasy II b i III a Pani Ewa opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy których używa w swojej codziennej pracy pszczelarz (ubranie, dymkę, ramkę, dłuto), oraz produkty wytworzone przez pszczoły jak: pyłek, kit pszczeli oraz różne rodzaje miodu. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodów, które zarówno dzieci jak i panie z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Wychowawcy klas 0, IIa , IIIa