Wyjazd do Teatru Capitol

18 marca 2019 r. klasy I-III i oddział przedszkolny pojechały do warszawskiego Teatru Capitol na muzyczny spektakl teatralny, pt. „Wanna Archimedesa”. To znakomite przedstawienie już od pierwszej sceny swoją żywiołowością, tańcem, śpiewem, muzyką, bogactwem barw porwało dziecięcą publiczność. Młodzi widzowie poznali teatr zaskakujący grą świateł, atrakcyjną aranżacją muzyczną,wyczynami grupy akrobatyczno-tanecznej, a przede wszystkim atrakcyjną formą przekazu wiedzy.

Profesor Rozumny – w tej roli wspaniały Krzysztof Tyniec – uczy nie tylko swoją teatralną czwórkę, wykonuje doświadczenia fizyczne, rozmawia też z małoletnimi widzami, zadaje im pytania i szczerze zadziwiają go ich rozumne odpowiedzi. Wręcza zaskoczonym dzieciom drobne upominki. Asystuje mu urocza i bardzo błyskotliwa Magistra Potakiwicz z niebieską grzywką.

Ten nowoczesny, zaskakujący teatr edukacyjny jest bardzo atrakcyjny dla młodych oczu, uszu i umysłów. Aktywizuje dzieci do myślenia. Uczy poprzez zabawę. Na uwagę zasługuje też interaktywność widowiska – w czasie gry aktorzy konwersują z młodymi widzami, pobudzają do myślenia. Tym, co dzieje się na scenie, zainteresowane są nie tylko dzieci, świetnie bawią się też dorośli widzowie.

Wychowawcy klas 0-III