Pasowanie na czytelnika

Dnia 20 marca 2019 r. w naszej bibliotece miało miejsce niezwykłe wydarzenie – uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników. Już od samego rana na pierwszoklasistów czekał Ludek Książkowy wraz z Krasnalami. Jak tylko dzieciaki pojawiły się w bibliotece, ósmoklasiści w „krasnalskich” czapkach wprowadzili ich w świat książek i bajkowych postaci. Był teatrzyk kukiełkowy, wierszyk, piosenka i zabawa z alfabetem. Wszystkiemu towarzyszyło wiele uśmiechu i radości.

Po uroczystym pasowaniu  na czytelników przez Panią Dyrektor Alinę Oleksiak, uczniowie klasy pierwszej na znak włączenia ich w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki odcisnęli swoje palce na akcie przyrzeczenia, otrzymali również pamiątkowe dyplomy, zakładki i „krasnalskie” upominki.

Pani Bożena Młynarska, zaprzyjaźniona bibliotekarka z Biblioteki Leśnej, pogratulowała pierwszakom i wręczyła na ręce ich wychowawczyni, pani Beaty Paruszewskiej, książkę do wspólnego czytania oraz zakładki z bajkowymi bohaterami. Zaprosiła także najmłodszych czytelników z naszej szkoły do korzystania z księgozbioru biblioteki miejskiej.

Na zakończenie uroczystości, po wykonaniu wspólnego zdjęcia, pierwszaki po raz pierwszy w życiu wypożyczyły wybraną przez siebie książkę! To dopiero ich początek przygody z literaturą!

Całą uroczystość przygotowały pani Katarzyna Urbanowska i pani Dorota Mróz z pomocą Krasnali z kl. VIII a – Basi Rutka, Gabrysi Rozenek, Julki Godlewskiej, Mai Zglec, Alicji Kocięckiej, Marysi Kłos, Karoliny Wyszyńskiej, Bartka Kaczmarskiego i Konrada Michalika.