"Gra Miejska"

Dnia 17 maja 2019 r. czternastoosobowa Drużyna WiP z naszej szkoły wraz z opiekunem wzięli udział w kolejnej imprezie w ramach programu profilaktyki rówieśniczej WiP pod hasłem „Gra Miejska”. Organizatorami imprezy była oczywiście młodzież we współpracy z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Policji i Straży Pożarnej.

Spotkanie rozpoczęła część oficjalno-artystyczna w Domu Kultury Hutnik. Zaprezentowali się uczniowie szkoły muzycznej „Miłość-muzyka-pasja”, wykonali kilka utworów muzycznych. Wyszkowski Teatr Farsa odegrał najnowszy spektakl profilaktyczny „Inni”, który poruszał tematykę tolerancji, miłości i akceptacji dla inności. Lider WiP Sylwia Grzegorczyk przypomniała główne założenia i cele programu, mówiła o akceptacji siebie, życiu wolnym od uzależnień, bez barier i ograniczeń. Część pierwszą zakończyła zastępca burmistrza pani Aneta Kowalewska, która podziękowała młodzieży oraz pogratulowała aktywności i zaangażowania.

Kolejnym etapem imprezy była Gra Miejska, czyli zmagania 10 drużyn z różnych szkół.  Każda drużyna otrzymała mapę z zaznaczonymi stacjami. Zadaniem każdej było pokonanie trasy ulicami Wyszkowa, podzielonej na 10 stacji. Przy każdej młodzież miała do wykonania określone zadanie i zdobycie jak największej liczby punktów. Każde zadanie było inne, np. odśpiewanie piosenek do wylosowanych słów, Śmiechodegranie scenki teatralnej, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, przyporządkowanie nazwisk i miejsc historycznych do zdjęć, ustawienie się według wzrostu z zawiązanymi oczami czy wspólny bieg w taśmie klejącej. Śmiech

Nasza drużyna spisała się na medal. Zdobyliśmy 74 punkty. Chociaż nie stanęliśmy na podium, to świetnie się bawiliśmy. Było dużo emocji, śmiechu i przede wszystkim chodzenia. Wykonaliśmy około 16 tysięcy kroków na dystansie około 11 km Zaskoczony

Imprezę zakończyło wyłonienie zwycięzców, wręczenie nagród, wspólne zabawy oraz grill.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejny II Zlot WiP, który odbędzie się w październiku. To do następnego spotkania… Mrugnięcie