Wycieczka do Wilanowa

W poniedziałek 3 czerwca klasy II a, II b i III a wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pałac i ogród króla Jana Sobieskiego prezentował się wspaniale w słońcu wiosennym. Uczniowie zwiedzili komnaty należące do walecznego króla i pięknej królowej Marysieńki. Zachwyt budziły stylowe meble, obrazy i malowidła zdobiące sufity pomieszczeń. Przewodnik zwracał uwagę na znaki zodiaku sprytnie wkomponowane w sceny przedstawiające cztery pory roku, a następnie uczniowie malowali gipsowe medale, na których odszukali znaki związane z ich datą urodzin. W dalszej części warsztatów dzieci usystematyzowały i utrwaliły zdobytą wiedzę.

Na zakończenie było coś dla ciała. Dzieci spędziły dwie godziny w Sali Zabaw Kolorado. Wspinanie się, zjeżdżanie, pościgi i wojna na plastikowe kulki pozbawiła wszystkich reszty sił. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły… i już pytają o następną wycieczkę.