"Sprzątanie Świata" w szkole w Skuszewie

18 września uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie wzięli udział w akcji „Sprzątane świata”. Akcję rozpoczęto apelem, podczas którego pani Renata Góralewska przedstawiła dzieciom cel akcji, zapoznała z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas jej trwania i rozdała worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne. Pani kierownik Krystyna Augustynik przydzieliła każdej klasie zadania. Dzieci z Zerówki i uczniowie klasy I porządkowali plac szkolny oraz najbliższe otoczenie szkoły. Uczniowie klasy II i III wyruszyli porządkować teren od szkoły w kierunku kapliczki. Akcja przebiegała sprawnie. Choć na pierwszy rzut oka wydawało się, że śmieci jest niewiele to uczniowie zebrali 4 worki odpadów.
Mamy nadzieję, że już niedługo takie akcje wcale nie będą potrzebne, bo wszyscy zaczną dbać o czystość środowiska tak jak nasi uczniowie.