Przedstawienie "Cztery Łapy"

4 XII piątek okazał się bardzo bogatym dniem w przeżycia artystyczne dla uczniów klas ,,0”, I i II. Nie musieliśmy  daleko szukać – w Wyszkowskim Ośrodku Kultury HUTNIK – obejrzeliśmy wyjątkowy spektakl teatralny. Teatr KALLIOPE zaskoczył nas pozytywnie przedstawieniem ,,Cztery łapy” na motywach lektury szkolnej „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego.

Niezwykłe kreacje aktorskie spowodowały, że dzieci w swej fantazji, działały razem ze zwierzęcymi bohaterami, mówiącymi ludzkim głosem.

Tematyka bliska dzieciom – przyjaźń człowieka i psa – była źródłem różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych, społecznych oraz zabawowych. Akcja skupiała się na przygodach i spięciach, jakie następowały między miejscowymi i przyjezdnymi psami.

Spektakl łączył plan żywy z planem lalkowym. Na scenie, oprócz aktorów występowały również lalki i teatr cieni. Puc, Bursztyn, Mikaduchna i Tiuzdejek pozostaną  na długo w pamięci naszych  uczniów.

Czasami nie trzeba wielkich sal teatralnych, znanych nazwisk aktorów, żeby odnaleźć perłę, która bawi i naucza wykorzystując literaturę dziecięcą i zachęca do odwiedzin  biblioteki szkolnej. Sięgajmy po lektury szkolne, zwłaszcza w długie, zimowe wieczory. One ubogacą nasze wnętrze, pogłębią wiedzę i empatię dla otaczającego nas świata, dadzą powód do dyskusji z rówieśnikami, rozwiną technikę czytania ze zrozumieniem i zapewne często spowodują uśmiech na twarzy. A nauczyciel-bibliotekarz zachęca do odwiedzania szkolnej biblioteki i zajrzenia do kącika „Książki naszych marzeń”.

Wychowawczynie: R. Furtacz, B. Paruszewska, E. Zdunek, E. Delak, A. Deluga