:) ZWYCIĘSTWO :) ZWYCIĘSTWO :) ZWYCIĘSTWO :)

DZIEWCZĘTA

PIŁKARKI

SPORTSMENKI

:) MISTRZYNIE :)

UCZENNICE Gimnazjum nr 3

Zespołu Szkół RYBIENKO LEŚNE w WYSZKOWIE:

Natalia Potęga kl. III B

Patrycja Wojciechowska kl. I C

Paulina Pokraśniewicz kl. III B

Karolina Pokraśniewicz kl. III B

Milena Palesa kl. III B

Paulina Bonius kl. I B

Natalia Mróz kl. II B

Natalia Markowska kl. I A

Na murawie stadionu Pepsi Arena przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, 2 czerwca 2014 r. odbył się Wielki Finał 54 Turnieju piłki nożnej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Impreza organizowana jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rozgrywki o ponad 50-letniej tradycji, rokrocznie przyciągają setki młodych adeptów futbolu z Warszawy i okolic. Turniej jest przepustką do wielkiej kariery sportowej. Wielu znanych piłkarzy, sędziów i szkoleniowców rozpoczynało swój sukces udziałem w tej niezwykłej imprezie. Zmaganiom młodych drużyn przyglądają się łowcy piłkarskich talentów.

Nasze Dziewczęta wystąpiły w najstarszej grupie wiekowej w roczniku 1998-2000. Wykonały ogromny wysiłek i zdobyły Puchar Turnieju. Grały z walecznymi rywalkami z Baranowa i zwyciężyły z wynikiem 5:3. Walka sportowa była bardzo zacięta i kosztowała nasze Sportsmenki wiele samozaparcia, dziewczynki miały ostatnio swoisty maraton zmagań i sukcesów sportowych. Od 29 maja do 1 czerwca br. uczestniczyły w Igrzyskach Mazowsza w Radomiu, gdzie okazały się najlepsze – zdobyły I miejsce w województwie mazowieckim!

O tym, że Mistrz jest jeden świadczy spektakularne pasmo zwycięstw Dziewcząt z UKS działającym przy Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie, który powoli staje się potęgą w tej dyscyplinie. Piłka nożna dziewcząt kwitnie tam i rozwija się dzięki talentom oraz ciężkiej i systematycznej pracy zespołowej.

Ojcem tego triumfu jest trener – nauczyciel wychowania fizycznego w Trójce – Pan Karol Wołynko. Skromny, kompetentny, charyzmatyczny i kreatywny… To dzięki jego nowatorskim treningom i idealnemu podejściu do młodzieży, na naszych oczach wszechobecny marazm nastolatków przemienia się w pozytywne działanie, optymistyczną energię i namacalne zwycięstwa. Wspaniale, że Pan Wołynko swoją konsekwencją udowadnia całemu światu, że warto uprawiać sport, warto pracować, warto być w życiu aktywnym i warto się wysilić!

Udział w tego typu imprezie jest niezapomnianym przeżyciem dla dzieci. Mają tam szansę na poznanie smaku zdrowej rywalizacji oraz zawiązania nowych przyjaźni. Dla naszej młodzieży był to kolejny mecz z „prawdziwym sędzią”, zetknięcie się ze SPORTEM przez duże S, a otrzymane w nagrodę koszulka, piłka i czapeczka są rzeczami, które będą pamiętać przez wiele lat.

Czy coś jeszcze jest dla UKS RYBIENKO LEŚNE w piłce nożnej dziewcząt do zdobycia?

Tak! Przed Dziewczynkami - Mistrzostwa Polski!

16 najlepszych drużyn ze wszystkich województw w czerwcu 2014 r. zmierzy się ze sobą w Głuchołazach.

TRZYMAMY KCIUKI – WY JUŻ ZWYCIĘŻYŁYŚCIE!!!