Żywa lekcja przyrody

26 i 27 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Przygotował ją pan Jarosław Rejmer – pasjonat z Torunia, który zgromadził kolekcję zwierząt z różnych stron świata. W kilkunastu terrariach znajdowały się: gady (kameleony, agamy, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze, pasikoniki), pajęczaki (pająki i skorpiony) oraz wije (krocionogi).

Pan Jarosław w interesujący sposób przedstawił wiele ciekawostek naukowych oraz najdziwniejsze cechy charakterystyczne zgromadzonych zwierząt. Zachwyceni uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z niektórymi z nich oraz zakupu patyczaków i straszyków.

Żywa lekcja przyrody była wspaniałą okazją zobaczenia namiastki świata na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach.

Dorota Dąbkowska – nauczyciel przyrody