Żywa lekcja przyrody w Skuszewie

Dnia 27 stycznia 2017 roku na niecodzienną lekcję przyrody pojechały dzieci ze szkoły w Skuszewie. Lekcja odbyła się w szkole w Rybienku Leśnym. Dzieci były mile zaskoczone kiedy zobaczyły w sali lekcyjnej mnóstwo terrariów, a w nich rzadko spotykane zwierzęta: straszyki, patyczaki, liśćce, karaczany, kameleony, gekona, ptaszniki, modliszkę, itp. Jedni patrzyli na nie z zachwytem, a inni z przerażeniem. Właściciel  wystawy wyjmował kolejne zwierzęta, opowiadał o nich i z bliska je prezentował. Niektóre dzieci chętnie dotykały  żywe  okazy.  Dużą odwagą wykazała się  Pani Krystyna  Augustynik, która bez najmniejszej obawy pozwoliła, aby na jej gołej ręce  przycupnęło nietypowe zwierzątko. To była wyjątkowa, pełna wrażeń, poglądowa lekcja, która pozostanie na długo w pamięci uczniów.