Dzień Babci i Dziadka w Skuszewie

W ostatnim dniu przed feriami  przedszkolacy i uczniowie ze szkoły w Skuszewie przygotowali uroczystość dla swoich babć i dziadków. To wyjątkowy dzień, bo zaproszeni goście również są wyjątkowi. Tym razem klasy wypełniło starsze pokolenie, od którego emanowała niezmierzona serdeczność, pogoda ducha, wdzięczność i duma z wnucząt. A wnuczęta ze szkolnej sceny pragnęły zaprezentować się najpiękniej, jak tylko potrafiły. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki, przekazując babciom i dziadkom najcieplejsze słowa i miłość.

Każda klasa dostarczyła gościom niemało radości inscenizacjami. Najmłodsi, pod kierunkiem Krystyny Augustynik, odegrali zabawną scenkę pt. ,,Babcia, dziadek, stołek i rosołek”. Wszyscy byli zachwyceni małymi aktorami, którzy swój występ wzbogacili śpiewem i grą na instrumentach perkusyjnych.

Klasa II, przygotowana przez Danutę Kupiec, wywołała uśmiech u widzów programem, o babci Gieni i dziadku Marianie, którzy opiekowali się wnuczkami i wspominali czasy swojej młodości. Drugoklasiści  również wykazali się na scenie umiejętnościami śpiewu oraz tańca.

Występ wychowanków Renaty Góralewskiej z klasy III, pięknie oprawiony muzyką, w którym trzecioklasiści ukazali kolejne etapy z życia dziadków, łącznie ze ślubem w białym welonie, pobudził wszystkich do tańca i romantycznych wspomnień.

Później wszystkie dzieci chórem zaśpiewały piosenkę: ,,100 lat…”, a pani kierownik zaprosiła babcie idziadków na herbatę oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. W tym roku w organizację tej uroczystości włączyła się również pani Barbara Kalisz – pracownik świetlicy środowiskowej, a swą obecnością zaszczyciły szkołę seniorki wsi Skuszew oraz radny – Wojciech Rojek.