Spotkanie z rodzicami

Dnia 8 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie zawodoznawcze dla rodziców uczniów klas III gimnazjum. Tematem było „Jak pomóc swojemu dziecku w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”. Pogadankę poprowadziła Urszula Zadworna przy współpracy Doroty Mróz oraz wychowawców Iriny Wrzosek i Wioletty Obidzińskiej.

Omówiono inteligencje wielorakie wg Howarda Gardnera jako istotny czynnik przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu. Wyjaśniono, że każda z inteligencji charakteryzuje się własną specyfiką rozwoju, a jej przejawy pojawiają się już na etapie dzieciństwa. Wskazano, jak ważne jest wsparcie dziecka w jego wyborach i decyzjach. Scharakteryzowano podstawowe czynniki wyboru zawodu. Rodzice otrzymali kilka narzędzi ułatwiających rozmowę z dzieckiem, poznania jego mocnych stron i predyspozycji zawodowych. Kolejnym elementem spotkania było wskazanie typów szkół i kierunków kształcenia oraz sposobu rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Na zakończenie rodzice mieli możliwość dyskusji, zadawania pytań i rozmowy indywidualnej.

Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Miłym akcentem był słodki poczęstunek z okazji Dnia Kobiet.