Goście z KRUS-u w Skuszewie

W poniedziałek 13 marca Szkołę Filialną w Skuszewie odwiedzili wyjątkowi goście – pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: pani Magdalena Banasiak i pan kierownik KRUS-u Jerzy Żukowski. Na spotkaniu z dziećmi goście zaprezentowali film, ukazujący niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci pracujące w gospodarstwie rolnym. Pani Magdalena omówiła z uczniami jak powinni zachowywać się w różnych sytuacjach na wsi, aby uniknąć wypadku. Przestrzegała uczniów przed kontaktem z dużymi zwierzętami, pracą na maszynach rolniczych, nieporządkiem na podwórku i w pomieszczeniach gospodarczych, itp. Skuszew nie jest wsią, w której jest wiele gospodarstw, mimo to niektóre omawiane problemy nie były dzieciom obce. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od gości książeczki – kolorowanki, zatytułowane ,,Upadek to nie przypadek” oraz opaski odblaskowe, a nauczyciele dostali do swych klas kalendarze. Było to bardzo pouczające spotkanie.