Piknik Rodzinny w Skuszewie

1 czerwca w Skuszewie odbył się piknik pod hasłem „Aktywna Rodzina”. Na terenie szkoły Skuszew świętował: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca, czyli Dzień Rodziny. Imprezę rozpoczęła iskierka integracji, którą uczestnicy przekazywali trzymając się za ręce, a rozpoczęła ją dyr. OPS Agnieszka Mróz. Do wspólnej zabawy gorąco zachęcały również przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, kierownik szkoły Krystyna Augustynik, opiekun świetlicy środowiskowej Barbara Kalisz, a nad wszystkim czuwał gospodarz wsi - sołtys Wojciech Rojek.

Licznie zebrani mieszkańcy Skuszewa wraz ze swoimi pociechami włączali się wspólnych zabaw. Było rodzinnie i aktywnie. Najwięcej jednak atrakcji przygotowano dla dzieci. Członkowie MKS Gimnazjon Apin Wyszków wraz z Piotrem Trześniewskim i Pawłem Delugą zaprezentowali, czego dzieci i młodzież uczy się na zajęciach sztuk walki. Łukasz Góralewski z Klubu Kolarskiego „Catena” powiedział wiele ciekawostek o typach rowerów, treningach zawodowych kolarzy, a także o najciekawszych rekordach, jakie zostały pobite podczas jazdy rowerem. Z kolei klasa II pod kierunkiem swojej wychowawczyni oraz opiekunka świetlicy, zaprosiły małych i dużych do wspólnej gimnastyki przy muzyce. Po zajęciach sportowych przyszedł czas na popisy artystyczne uczniów. Wychowankowie K. Augustynik, D. Kupiec i R. Góralewskiej wystąpili na szkolnej scenie z przygotowanymi inscenizacjami, poezją i piosenkami dla wszystkich mam i tatusiów. Aby zapewnić widowni dobrą zabawę, wszystkie występy wzbogacone były elementami humorystycznymi. Zaprezentowały się również „Skuszewianki” - seniorki skuszewskich rodzin. Nie zabrakło zabaw integracyjnych oraz „Zabawy z Wróżką Zębuszką”, czyli prozdrowotnej edukacji w wykonaniu Lidii Czestkowskiej. Podczas pikniku dzieci mogły skorzystać z malowania buziek oraz ze szkolnego placu zabaw. Przygotowany został również pyszny poczęstunek. Na piknik zaprosili: Szkoła Podstawowa, Świetlica Środowiskowa w Skuszewie oraz sołectwo Skuszew, Burmistrz Wyszkowa i Ośrodek Pomocy Społecznej,  a sponsorami  pikniku byli: Mateusz Kopiejewski „Oskroba” oraz Pizzeria Pepperoni i Kultowe Zapiekanki.